Переселенці мають право на працевлаштування без звільнення з попереднього місця роботи

19.04.2022: Переселенці мають право на працевлаштування без звільнення з попереднього місця роботи

Про це повідомив радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу  «U-LEAD з Європою» у Полтавській області Сергій Рибалко під час інформаційної сесії для територіальних громад присвяченої темі «Внутрішньо переміщені особи: законодавчі гарантії та можливості».

За його словами, Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» гарантує внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території право на отримання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, безпосередньо у робочих органах Фонду соціального страхування України за фактичним місцем проживання, перебування.

А також передбачає забезпечення реалізації прав зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб на зайнятість. Тому одним із найчастіших запитань, з якими внутрішньо переміщені особи звертаються до органів місцевого самоврядування є – отримання статусу безробітного та можливості знайти роботу.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ  Патрульні показали, як рятували закривавленого чоловіка на Молодіжному

«Варто зазначити, що законодавство України надзвичайно гнучке у цьому плані i дає можливість стати на облік у центрі зайнятості за відсутності необхідних для цього документів або працевлаштуватися внутрішньо переміщеним особам які з тих чи інших причин не змогли звільнитися з попереднього місця роботи, не мають трудової книжки і не можуть виконувати свою основну діяльність. Так, стаття 21 Кодексу законів про працю України дозволяє забезпечити роботою особу шляхом прийняття її за сумісництвом, якщо вона не належить до категорій осіб, на які поширюється обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності», – підкреслив Сергій Рибалко.

Внутрішньо переміщена особа має право і на постійне місце роботи, однак для цього вона має бути звільнена з попереднього. Відповідно до ч. 4 ст. 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» для набуття статусу безробітного внутрішньо переміщена особа може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення працівником трудових відносин з підтвердженням того, що ця заява таким громадянином надіслана роботодавцю рекомендованим листом (з описом вкладеної до нього такої заяви).

У разі припинення приймання поштових відправлень на/з території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними у статті 1 цього Закону, така заява подається до відповідного районного, міськрайонного, міського, районного у місті центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ  З Кременчука запускають нові автобусні рейси на Дніпро та Черкаси

Для отримання статусу безробітного внутрішньо переміщеній особі не обов’язково надавати увесь перелік документів, визначених постановю Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 року № 792 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу» (зі змінами).

В той же час до отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж допомога по безробіттю цим особам призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством України на випадок безробіття.

Новини від Кременчук Today

➤ Дивіться останні новини за сьогодні від
Кременчук Today на сайті WebKremenchug.com.ua

Новина дня за сьогодні (19.04.2022): Переселенці мають право на працевлаштування без звільнення з попереднього місця роботи

Джерело: Кременчук Today

Всі новини Кременчука